Polecamy

10 najciekawszych wtyczek do przeglądarek

10 najciekawszych wtyczek do przeglądarek
/
/
Oprogramowanie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przeglądarki mają do dyspozycji szereg dodatków i rozszerzeń, które mogą naprawdę pomóc w trakcie pracy czy rozrywki. Sprawdź zestawienie 10 najciekawszych wtyczek!

Wtyczka numer jeden – Social Fixer

Pierwsza z dziesięciu najciekawszych wtyczek to Social Fixer. Zainstalowane w przeglądarce rozszerzenie pomaga zarządzać tym, co zostanie wyświetlone po zalogowaniu się do Facebooka. Dzięki niemu możesz dowolnie zmieniać wielkość poszczególnych części strony głównej popularnego portalu społecznościowego. Przykładem jest zmniejszenie okienek aktywnych znajomych czy blokowanie wiadomości o konkretnej tematyce. Z wtyczką usuniesz każdy element, którego na swoim Facebooku nie cierpisz.

Druga wtyczka zadba o bezpieczeństwo – HTTPS Everywhere

Kolejną wtyczką jest HTTPS Everywhere, która szyfruje każde połączenie ze stroną. Dzięki temu nie wejdziesz na witrynę, na której brakuje wspomnianego szyfrowania. Możesz więc korzystać z internetu bez obaw. Twoje dane będą bezpieczne, a ich przechwycenie raczej niemożliwe.

Spędzasz za dużo czasu w sieci? Zainstaluj Web Timer

Plugin, który może pomóc w odwyku od mediów społecznościowych. Chciałbyś sprawdzić, ile czasu spędzasz surfując po internecie? Umożliwia to Web Timer – wyniki mogą Cię zaskoczyć! Dzięki temu zaczniesz zmianę na lepsze, a Facebook czy Instagram będzie przez Ciebie odwiedzany rzadziej i krócej. 

Przydatny gadżet – One Tab

Świetny wybór dla starszych urządzeń, jednak sprawdza się również na tych najnowocześniejszych. Mowa o wtyczce One Tab, która zbiera wszystkie otwarte zakładki i tworzy z nich listę. Przy większej ilości otwartych stron komputer czy laptop może nieco spowolnić, stąd zakładki w formie listy. Możesz przywrócić je na raz lub pojedynczo. Lista otwartych przez Ciebie witryn nie jest nigdzie wysyłana – nie ma więc obaw o jej upublicznienie.

Usuń ślady z pomocą Click&Clean

Ciasteczka, historia przeglądania czy zaszyte algorytmy – dla jednych śmieci, dla drugich cenne informacje. Nie chcesz zostawiać ich po sobie za każdym razem, kiedy wychodzisz z witryny? Wybierz Click&Clean, który usunie pozostałości Twoich ruchów w sieci internetowej. Dodatek skasuje także wszystko, co zrobiłeś w trybie incognito. Pełna anonimowość gwarantowana!

AdBlock i reklamy znikają

Po wejściu na daną stronę, reklamy otwierają się jedna po drugiej? Pojedyncze kliknięcie skrzętnie umiejscowionych znaczników “X” nie wchodzi w grę! Teraz nie musisz się tego obawiać. Pomoże w tym jedna z najpopularniejszych wtyczek na rynku, czyli AdBlock. Wystarczy ją uruchomić, a będzie działać w tle. Plugin automatycznie blokuje wszystkie wyskakujące okienka z reklamami, dodatkowo je zliczając. Po pięciu minutach na ulubionym portalu sprawdź, ile reklam zostało już zablokowanych!

Rozszerzenie Better Privacy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to dodatek, który ma za zadanie chronić naszą prywatność. Dokonuje tego za sprawą blokowania plików flash lub super cookies, które niezauważone zagnieżdżają się na Twoim komputerze, rejestrując każdą aktywność. Sam określasz, co jaki czas plugin ma usuwać rejestr. Może to także robić przy uruchomieniu przeglądarki lub po każdej sesji w internecie. 

Oszczędzaj papier i tusz, pomóż środowisku – Save The Trees!

Niesamowicie przydatna funkcja dla przeglądarki. Zamiast drukować screenshot strony internetowej, po prostu zaznacz interesującą Cię część i wybierz opcję druku. Przenosisz na papier tylko najważniejsze informację, a dodatkowo dbasz o środowisko i oszczędzasz pieniądze.

Panic Button – nie panikuj zamknięte strony powrócą!

Wtyczka niezwykle przydatna w pracy. Aktualnie przeglądasz strony aukcyjne, szukasz nowego samochodu lub wybierasz hotel w górach będąc w biurze? Nie martw się, że szef to zobaczy! Wystarczy jedno kliknięcie (przycisk wybierasz sam, domyślnie jest to F4), aby wszystkie strony przeglądarki zniknęły. Nie musisz panikować, próbując wyłączyć każdą z osobna! Jeden magiczny przycisk i wszystko znika, a co ważne, możesz później do tego wszystkiego powrócić! 

Weather Aware – pogoda nigdy Cię nie zaskoczy

Miało być tak pięknie, a pada deszcz? Pewnie nie byłeś na to przygotowany? Zmieni się to, kiedy zainstalujesz dodatek Weather Aware. Informuje on o godzinowych zmianach pogody i tendencjach do zmian, jakie mogą nastąpić. W końcu będziesz mógł mieć pewność czy wziąć okulary przeciwsłoneczne, czy parasol!

freshlinesource

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiedni rozmiar podkładki wpływa na komfort i precyzję w grach komputerowych?
/
Jak odpowiedni rozmiar podkładki wpływa na komfort i precyzję w grach komputerowych?
Podstawka pod myszkę do gier - jak wybranie tego niepozornego elementu sprzętu może poprawić Twoje doświadczenie gamingowe i przyczynić się do zwycięstwa.
Jak bezpieczne są twoje dane? Zrozumienie zalet i wad elektronicznego podpisu
/
Jak bezpieczne są twoje dane? Zrozumienie zalet i wad elektronicznego podpisu
Zanurz się w świecie bezpieczeństwa danych i zrozum, na jakich zasadach działają elektroniczne podpisy. Poznaj ich zalety, ale także potencjalne ryzyka związane z ich stosowaniem.
Jak wybrać wideodomofon do domu
/
Jak wybrać wideodomofon do domu
Odkryj, jak wybierać wideodomofony, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort w Twoim domu. Dowiedz się, na jakie funkcje zwracać uwagę i jakie modele są najbardziej rekomendowane!