Polecamy

Jak na technologię może wpłynąć misja Artemis?

Jak na technologię może wpłynąć misja Artemis?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już 23 lub 27 września odbędzie się kolejna próba wystrzelenia rakiety Space Launch System w stronę Księżyca. Będzie to miało miejsce w ramach misji Artemis I, która ma szansę zrewolucjonizować światową energetykę. 

Artemis I – dlaczego NASA zdecydowało się znów odwiedzić Księżyc?

Gdy na jaw wyszła informacja, że NASA podejmie próbę ponownego lądowania na Księżycu, opinia publiczna zaczęła zadawać pytanie: dlaczego misja Artemis w ogóle będzie miała miejsce? Dlaczego znów decydujemy się na eksplorację Księżyca? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. 

Jednym z kluczowych powodów podjęcia decyzji o eksploracji Księżyca jest fakt, iż jest on miejscem bogatym w zasoby naturalne. Występuje na nim m.in. Hel-3. Ten używany obecnie w medycynie czy bezpieczeństwie lotniczym pierwiastek być może już niedługo będzie w stanie zrewolucjonizować światową energetykę. 

Hel-3 i jego wpływ na rozwój technologii

Hel-3 to izotop helu używany obecnie m.in. w medycynie oraz urządzeniach dbających o bezpieczeństwo na lotniskach. Znaleziono dla niego jednak także inne zastosowanie. Hel-3 okazuje się bowiem idealnym paliwem do reaktorów termojądrowych. Takie zastosowanie pierwiastka mogłoby pozwolić na wytworzenie taniej i ekologicznej energii termojądrowej, która w dodatku nie generuje odpadów promieniotwórczych. Zasoby helu-3 na Ziemi są już na wyczerpaniu. Złoża obecne na Księżycu szacowane są natomiast na miliony ton.

Zdj. główne: SpaceX/unsplash.com

freshlinesource

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie komponenty elektryczne dla swojego domu?
/
Jak wybrać odpowiednie komponenty elektryczne dla swojego domu?
Chcesz dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednie komponenty elektryczne dla swojego domu? Nasz artykuł oferuje przewodnik, który pomoże ci zrozumieć różne rodzaje komponentów i jak one wpływają na bezpieczeństwo i wydajność twojego domu.
Zastosowanie badań ultradźwiękowych w kontroli jakości konstrukcji stalowych
/
Zastosowanie badań ultradźwiękowych w kontroli jakości konstrukcji stalowych
Artykuł wnikliwie bada innowacyjne zastosowania ultradźwięków w monitoringu jakości konstrukcji stalowych. Zostaną przedstawione korzyści i zalety tej nieinwazyjnej metody.
Jak wykorzystać prototypową płytę stykową w projektach DIY?
/
Jak wykorzystać prototypową płytę stykową w projektach DIY?
Odkryj potęgę prototypowej płyty stykowej w realizacji projektów domowej robotyki. Rozmawiamy o najważniejszych zastosowaniach, technikach montażu i wskazówkach praktycznych.